این کتاب برای چه کسانی نوشته شده است؟

این کتاب برای کاربران دروپال نوشته شده است. اگر قصد دارید از دروپال استفاده کنید با استفاده از این کتاب می توانید به پروژه خود سرعت ببخشید و نظرات و تئوری های خود را به راحتی به مرحله اجرا درآورید. و اگر همین حالا هم از کابران دروپال هستید، با استفاده از این کتاب می توانید دیدگاه روشن تری به ویژگی های آن داشته باشید. دروپال در چندسال گذشته تغییرات زیادی داشته است: به عنوان مثال در دروپال ۵ و ۶ و ۷ دیگر مثل دروپال ۴ مجبور نیستید در هر عملیاتی از زبان PHP استفاده کنید.

 

نسخه های دروپال

در هنگام نگارش این کتاب دروپال ۷ در مراحل آخر طراحی و انتشار قرار داشت. معمولا وقتی نسخه ای جدید از دروپال منتشر می شود، کاربران دروپالی به سرعت به نسخه جدید کوچ می کنند. در این میان هرچند محتوای سایت بی کم وکاست منتقل می شود، اما تغییر و تحول ویژگی های ظاهری سایت اجتناب ناپذیر است. به علاوه قالب ها و ماژول های مورداستفاده کاربران نیز تغییر می کنند. بنابراین در برخی قسمت های این کتاب با دو نوع روش URL نویسی و عملیات کدنویسی مواجه هستید تا کاربران دروپال ۶ و ۷ بتوانند به راحتی از کتاب استفاده کنند. البته در مورد ویژگی های جدید و بروزرسانی نسخه جدید دروپال می توانید به سایت نگارنده www.northcountryconsulting.com مراجعه کنید.

 

سازمان دهی کتاب

این کتاب به چهاربخش تقسیم شده است:

 • بخش اول آغاز کار با دروپال به شما مفاهیم پایه ای چون ماژول ها، یادداشت ها و تصاویر را آموزش می دهد تا بدانید چگونه باید به مدیریت یک وب سایت دروپالی بپردازید.
 • بخش دوم برقراری ارتباط با دیگران به ویژگی های مدرن اجتماعی سایت های دروپالی می پردازد. ویژگی هایی چون استفاده از نظرات کاربران، مباحثه کاربران، نظرسنجی ها، نشان دارکردن صفحات توسط کاربران، استفاده از ابزارهای سازمان دهی دروپال، تکنیک های جستجوی دروپالی.
 • بخش سوم طراحی سایت به شما در طراحی صفحات مختلف سایت، کاربرد قالب ها، اجرای سیستم های منوی اولیه و ثانویه، کابرد ابزارهای مدیریت جریان کار، استفاده از تقویم سایت و نگهداری از وب سایت کمک می کند.
 • بخش چهارم ضمایم از دو پیوست و اطلاعات اضافی در مورد عملیات به روزرسانی دروپال تشکیل شده است.

 

ویژگی ها

این کتاب از ویژگی های مختلفی برخوردار است:

 • نقشه راه بخش: در ابتدای هر بخش شما می توانید لیستی از مهم ترین مطالب بخش را ملاحظه کنید. بدین ترتیب به سرعت می فهمید در این بخش چه اطلاعاتی در اختیار شما قرار می گیرد.
 • سوال و جواب: در پایان هربخش، قسمتی به عنوان سوال و جواب طراحی شده که به بررسی موضوعات مطروحه در هر بخش می پردازد.
 • کارگاه: در این بخش شما می توانید با یک امتحان کوچک به راحتی دریابید نکات مهم بخش را فراگرفته اید یا نه. همچنین در این بخش فعالیت های خاصی برای کاربران درنظرگرفته شده است تا به ارزیابی دانش خود بپردازید.
 • خودتان امتحان کنید: در این بخش لیست های طبقه بندی شده از نحوه اجرای عملیات مختلف دروپال در اختیار شما قرار گرفته است تا تمام امور دروپالی را منظم و درست پیش ببرید.
 • کادر قرمزرنگ: این یادداشت ها در میان متن کتاب، اطلاعات و توضیحات اضافی در مورد موضوعات دروپالی را به شما ارائه می کند تا بتوانید راحت تر مفاهیم مختلف دروپالی را درک کنید.
 • آیا می دانستید؟: در این بخش هشدارهای لازم به کاربران داده می شود تا از اشتباهات و نارسایی های مختلف جلوگیری شود.
 • مواظب باشید: در برخی قسمت ها باید هشدارهای جدی به خواننده داده شود تا از اشتباهات بزرگ و گاه جبران ناپذیر فنی و امنیتی جلوگیری کند.

 

پشتیبانی و دانلود

شما می توانید با مراجعه به سایت نگارنده www.northcountryconsulting.com و سایت ناشر www.informit.com/title/۹۷۸۰۶۷۲۳۳۱۲۶۸ اطلاعات مختلف در مورد فایل های موردنیاز و عملیات به روزرسانی دروپال را به دست آورید.

 

یادداشتی بر ارقام استفاده شده در کتاب

با هربار انتشار نسخه ای جدید از دروپال، بسته ای جدید از ماژول ها نیز در اختیار کاربران دروپال قرار می گیرد که ممکن است با اطلاعات این کتاب متفاوت باشد. همچنین به خاطر داشته باشید که با هرمرورگر و سیستم عاملی می توانید از دروپال استفاده کنید. البته بیشتر ارقام استفاده شده در این کتاب با استفاده از مرورگر سافاری و سیتم عامل Mac OS X به دست آمده است. اما این هیچ محدودیتی برای کاربران دروپال به وجود نمی آورد.

buy shoes | Michigan Reveals New Air Jordan ۵ PE University Blue ۵۵۵۰۸۸-۱۳۴ Release Date - SBD

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)