طراحی سایت

طراحی هرسایت دوجنبه دارد: هردو فرآیندهای تکراری هستند که همزمان انجام می‌شوند. در این بخش هم باید به ویژگی‌های نمای سایت توجه کرد هم به ساختار محتوایی آن. پس از گذراندن مراحل بخش‌های قبل، ممکن است احساس کنید سایت شما به تغییرات کوچک و بزرگ نیاز دارد  که کاملا طبیعی است. یعنی پس از اجرایی‌کردن طرح‌های ذهنی حود با نوعی ناهمگونی مواجه می‌شوید که شما را مجبور می‌کند محتوا یا طراحی سایت را تغییر دهید.

خوشبختانه با استفاده از دروپال هردو نوع تغییرات موردنظر امکان‌پذیر است اما با گذشت زمان سخت و دشوار می‌شود چون ممکن است باعث آسیب به مطالب و طراحی‌های قبلی سایت شود. به همین دلیل کاملا ضروری است که در بدو امر، با دقت به جوانب مختلف سایت توجه کنید تا بعدها مشکلی به وجود نیاید. بنابراین بهترین راه این است که درابتدا انواع مختلفی از محتوای موردنظر خود را در سایت قرار دهید تا از همان ابتدا با مشکلات احتمالی آشنا شوید. هرگز در مورد طرح اولیه سایت با لجبازی و تعصب تصمیم نگیرید و اجازه دهید دیدگاه‌ها و نگاه‌های مختلف ذهن شما را روشن‌تر کند. درست است که دروپال ویژگی‌ها و امکانات فراوانی در اختیار شما می‌گذارد اما نمی‌تواند جادو کند پس سرنوشت سایت در دست شماست.

فقط به خاطر داشته باشید که بدون در اختیارداشتن محتوای لازم برای سایت، نمی‌توان به قاب‌بندی صفحات مختلف پرداخت یا منوها را تعیین کرد. چون سایت‌های دروپالی از پایین به بالا ساخته می‌شوند. به عنوان مثال شما در ابتدا باید یک گره بسازید سپس آن را در یک صفحه قاب‌بندی‌شده قرار دهید. اما برعکس اگر ابتدا صفحه را آماده کنید ولی گرهی برای قراردادن در آن نداشته باشید صفحه خالی خواهد ماند. البته تنظیمات پیش‌فرض دروپال در مورد واردکردن مطالب مختلف به سایت نیز به شما کمک می‌کند تا هرچه سریع‌تر طرح کلی سایت را مشخص کنید. فقط دو نکته را هرگز فراموش نکنید: انتخاب تیتر برای هرگره و ذخیره‌کردن تغییرات اعمال‌شده در تنظیمات پیش‌فرض قبل از ترک صفحه!

به طور پیش‌فرض دروپال مطالب جدید منتشرشده شما را در صفحه اصلی قرار می‌دهد تا سریعا ثمره کار خود را مشاهده کنید. 

Authentic Nike Sneakers | Nike Air Force ۱'۰۷ Essential blanche et or femme - Chaussures Baskets femme - Gov

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)