ایجاد گره‌ها

برای ساختن یک گره،‌از منوی navigation در سمت چپ صفحه لینک Create Content را انتخاب کنید. در دروپال۷ باید کلید Add در بالای صفحه را کلیک کنید. وقتی سایت شما کاملا نوپاست تنها از گزینه‌های story و صفحه می‌توانید استفاده کنید. شکل ۲-۵ به شما نشان می‌دهد چگونه باید به ایجاد یک story بپردازید. 

شکل ۲-۵

محتوای هرگره شامل متن HTML است. اگر در صفحه پایین‌تر بروید می‌‌توانید گزینه‌های اختیاری بیشتری را فعال کنید.

تنظیمات منو

همان‌طور که در شکل ۳-۵ مشخص است این قسمت زیر تیتر و قبل از متن اصلی قرار دارد. به خاطر داشته باشید این تنظیمات و اطلاعات نه در آن گره بلکه در اطلاعات منوی آن ذخیره می‌شود. 

شکل ۳-۵

تنطیمات فرمت نسخه متن ورودی به سایت

طبق شکل ۴-۵ شما در این قسمت باید فرمت متن ورودی را مشخص کنید. البته فرمت پیش‌فرض در قسمت Administer ، پیکربندی سایت، فرمت‌های ورودی (D۶: admin/settings/filters D۷: admin/config./formats content) تنظیم شده است. اگر روی چک‌باکس این قسمت کلیک کنید، نسخه جدیدی از مطلب ایجاد خواهید کرد و در غیراین صورت تمام تغییرات دلخواه شما در نسخه نهایی موجود در سایت اعمال خواهند شد. به یاد داشته باشید با استفاده از گزارش log به مخاطب بگویید نسخه جدید چه تفاوتی با نسخه قبلی دارد.

تنظیمات بخش نظرات کاربران

شما می‌توانید امکان افزودن نظر به مطالب سایت را از بین ببرید یا تنها امکان مشاهده نظرات یا مشاهده و نوشتن نظرات جدید را برای کاربران سایت خود فراهم کنید. تنظیمات پیش‌فرض این قسمت در بخش Administer، مدیریت محتوا قرار دارد.  

شکل ۴-۵

تنظیمات نشر و نویسنده

طبق شکل ۵-۵ شما می‌توانید تنظیمات مربوط به نشر و نویسنده مطالب سایت را در این بخش نهایی کنید.

شکل ۵-۵

نشر گره

پس از نهایی‌کردن تمامی تنظیمات از کلید Save استفاده کنید تا تغییرات شما در سایت ذخیره شود. البته شما می‌توانید از کلید Preview نیز استفاده کنید تا ببینید گره‌ها در چنین شرایطی چگونه در سایت نمایش داده می‌شوند؛ مخصوصا اگر متن HTMLای را در صفحه سایت خود قرار داده‌اید.

برای نظارت دقیق بر تغییرات می‌توانید با استفاده از یک query browser جدول گره مربوطه را کنترل کنید. شکل ۶-۵ کاملا نشان می‌دهد پس از نشر یک story و ضمایم آن چه تغییراتی در جدول گره ایجاد می‌شود. 

شکل ۶-۵

طبق شکل ۷-۵ شما همچنین می‌توانید به قسمت node_revisions نیز توجه کنید تا تغییرات اعمال‌شده را مشاهده کنید. 

شکل ۷-۵

استفاده از صفحات ورودی متناوب

ممکن است صفحه ویرایش گره موردنظر شما به طرز متفاوتی نمایش داده شود؛ به دو دلیل: اولا طراحی کلی صفحات در دروپال۷ (شکل‌های ۸-۵ و ۹-۵) تغییر کرده است. 

شکل ۸-۵

شکل ۹-۵

ویرایش یک گره

شما می‌توانید برای ویرایش گره‌ها طبق شکل ۱۰-۵ از قسمت Administer، Content استفاده کنید. در پایین صفحه باید روی لینک ویرایش کلیک کنید. همچنین شما می‌توانید لیست را طوری تنظیم کنید که تنها تعدادی محدود از گره‌ها در آن قرار گیرند. با استفاده از چک‌باکس‌های این قسمت می‌توانید تغییرات لازم را در گره‌ها اعمال کنید. 

شکل ۱۰-۵

حاشیه صفحه ۸۵

به علاوه اگر شما سه ماژول پنل و CCK ‪(Content Construction Kit)‬ را در دروپال۶ نصب کرده‌اید یا از دروپال۷ استفاده می‌کنید، می‌توانید بخش‌های جدیدی به قسمت نوع محتوا اضافه کرده دوباره صفحات ورودی را طبقه‌بندی کنید. 

jordan release date | Fullress , スニーカー発売日 抽選情報 ニュースを掲載!ナイキ ジョーダン ダンク シュプリーム SUPREME 等のファッション情報を配信!

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)