هدایت‌کردن URLها

 

با استفاده از ماژول Path Redirect می‌توانید سایت دروپالی خود را طوری تنظیم کنید که کاربر را از یک URL به URL دیگر هدایت کند. در ابتدا باید طبق شکل ۴-۶ آن را نصب کرده فعال کنید و مجوزهای دسترسی به آن را تنظیم کنید.

در اینجا کلید اول مربوط به لیستی از URLهایی است که شما برای هدایت کاربران تعیین کرده اید. همان‌طور که در شکل ۱۱-۶ مشخص است شما می‌توانید هرکدام از آنها را ویرایش کرده یا حذف کنید. 

شکل ۱۱-۶

اگر بخواهید لینکی به این قسمت اضافه کنید یا به ویرایش لینک‌های موجود بپردازید، گزینه‌های شکل ۱۲-۶ را در اختیار خواهید داشت. 

شکل ۱۲-۶

شما می‌توانید مسیر هدایت URLها یا مسیر کاملا تاییدشده در دایرکتوری دروپال را مشخص کنید. توجه داشته باشید که ممکن است این مسیر شامل یک query string باشد. همچنین شما می‌توانید شرایط این هدایت‌کردن URLها را نیز مشخص کنید تا موتورهای جستجوگر بتوانند به راحتی با سایت شما سازگار شده از URL صفحات شما استفاده کنند.

همان‌طور که در شکل ۱۳-۶ مشخص است، بخش تنظیمات به شما اجازه می‌دهد تنظیمات پیش‌فرض برای هدایت URLها را نهایی کنید. این‌گونه تنظیمات در هر وب‌سایت پیچیده ای مرسوم است. معمولا کاربران از تنظیمات پیش فرض ساده استفاده می‌کنند. 

شکل ۱۳-۶

Running Sneakers | Sneakers Nike

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)