خلاصه و سوال و جواب

خلاصه

شما در این بخش با نحوه مدیریت ابزارهای کنترل URL صفحات سایت، پاک‌کردن URLها، کاربرد Pathauto  و هدایت‌کردن URLها آشنا شدید. ما این اطلاعات را در همین ابتدا در اختیار شما قرار دادیم تا در آینده مدیریت و نگهداری سایت برای شما آسان‌تر باشد.

سوال و جواب

سوال: فواید استفاده از URLهای پاک چیست؟

جواب: موتورهای جستجوگر و کاربران اینترنتی به راحتی می‌توانند این صفحات را بیابند. به علاوه بسیاری ازماژول‌های دروپالی به این ویژگی نیاز دارند.

سوال: چگونه می‌توان با URLهایی که به طور اتوماتیک ساخته شده‌اند کار را آغاز کرد؟

جواب: در بخش Administer، طراحی سایت، URL Aliases ، از کلید Delete Aliases استفاده کنید تا اسامی مستعار موردنظر خود را حذف کنید. سپس از چک‌باکس bulk update آن نوع گره‌ها استفاده کنید. البته در طول انجام این عملیات باید از سایت کپی پشتیبان تهیه کنید و سایت را آفلاین کرده باشید.

سوال: آیا برای هرنوع گره خاص باید الگوی ویژه‌ای تعریف کرد؟

جواب: شما می‌توانید از این روش استفاده کنید اما فکر خوبی نیست. تنظیمات پیش فرض به صورت content/‎ گزینه مناسب‌تری است. البته شما می‌توانید آن را به صورت content/blog/‎ یا content/forum/‎ نیز درآورید. البته ممکن است شما این ساب‌دایرکتوری‌ها را به صورت content/‎ یا blog/‎ یا forum/‎ درنظر بگیرید. تمام این انتخاب‌ها به نظر شما و نوع سایت طراحی‌شده شما بستگی دارد.

سوال: آیا اسامی مستعار خاصی وجود دارد که نباید تغییر داده شوند؟

جواب: تمام اسامی مستعار و URLهایی که از لینک آنها در جاهای دیگر استفاده خواهد شد، باید دست‌نخورده باقی بمانند. این نکته مخصوصا در مورد URLهای RSS feed صادق است. چون با تغییر آنها RSSخوان‌ها باید ریست شوند.

کارگاه

امتحان
  1. آیا کاربران می‌توانند یک آدرس هدایت‌شده را باطل کنند؟
  2. چگونه می‌توانم از مشکل deep linking در صفحاتی که ممکن است دچار تغییر URL شوند جلوگیری کنم؟
جواب
  1. در تنظیمات پیش‌فرض برای هدایت URLها چک‌باکسی که به کاربران اجازه می‌دهد عبارت ?redirect=no را به URLهای دروپالی اضافه کنند را فعال کنید.(این نکته را به کاربران خود یادآوری کنید.)
  2. شما نمی‌توانید این کار را انجام دهید اما می‌توانید صفحات جذاب‌تری بسازید تا از لینک آنها استفاده شود. با جلب نظر کاربران، تنها از لینک این صفحات استفاده خواهد شد.

فعالیت‌ها

حتما به مطالعه راهنمایی‌های webmaster در google.com یا yahoo.com یا هرموتور جستجوگر دیگری که ممکن است کاربران شما از آن استفاده کنند، بپردازید. اگر قصد دارید از Pathauto استفاده کنید در مورد ساختار اسامی مستعارسایت خود خوب فکرکنید. اگر هنوز نمی‌دانید چه نوع مطالبی در سایت قرار خواهد گرفت، به اسامی کلی‌تری چون content/‎ یا user-input/‎ یا reference/‎ فکر کنید. به هرحال این اسامی باید طوری انتخاب شوند که با گسترش سایت و گذشت زمان مشکل‌ساز نشوند. 

Authentic Sneakers | balerínky

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)