مدیریت سایر بخش‌های CCK

اگر ماژول‌های گونه داده پایه‌ای CCK شامل عدد، متن و گزینه ابزارها را نصب و فعال کرده‌اید، شما می‌توانید سایر بخش‌ها را هم با همین روش بسازید. به عنوان مثال شکل ۹-۷ به شما نشان می‌دهد چگونه می‌توانید یک بخش برای متن با قابلیت تغییر رنگ به سایت خود اضافه کنید. 

شکل ۹-۷

پس از ایجاد این بخش، شما باید ارزش‌های مجاز را طبق شکل ۱۰-۷ بسازید. البته این نکته تنها برای راحتی کار کاربران نیست. با به‌کارگیری داده‌های فیلترشده چون چک‌باکس‌ها یا کلیدهای رادیو، شما از طیف ارزش‌های مناسب و کاربردی آگاه می‌شوید. 

شکل ۱۰-۷

پس از ایجاد این بخش‌ها، هربار که کاربری تلاش کند یک story جدید وارد سایت کند، بخش مناسب به طور اتوماتیک در اختیار وی قرار خواهد گرفت. البته در لیست Manage Fields می‌توانید بخش‌های مختلف را جابجا کنید. شکل ۱۱-۷ کاملا صفحه داده‌ها را به شما نشان می‌دهد. 

شکل ۱۱-۷

فرم‌های ایجاد محتوای جدید را بهینه‌سازی کنید

همان‌طور که در شکل ۲-۷ مشاهده کردید، می‌توانید بخش‌های مختلف را جابجا کنید. شما می‌توانید از دستورایجاد محتوای جدید استفاده کنید. بخش‌های ایجادشده توسط شما به صورت پیش‌فرض به انتهای لیست اضافه می‌شود. بیشتر کاربران تمام بخش‌های محتوا را یکجا جمع می‌کنند: تیتر، متن و بخش‌های اضافه‌شده. 

خودتان امتحان کنید

افزودن داده به یک CCK ImageField

همان‌طور که در شکل ۱۱-۷ مشخص است، دروپال به طور اتوماتیک مداخل داده مناسب را می‌سازد. بدین‌ترتیب شما می‌توانید به راحتی به مطلبی از سایت که قبلا بخش مخصوص عکس اضافه کرده‌اید، عکس بیفزایید. 

کمک به کاربران برای افزودن مطلب به سایت

دروپال بهترین انتخاب برای سایت‌هایی است که طراحان فراوانی دارند. سیستم امنیتی دروپال به اندازه‌ای مستحکم و در عین حال ساده است که به راحتی همکاری چند طراح کمک می‌کند بدون اینکه هیچ مشکل امنیتی برای سایت به وجود بیاید. بدین‌ترتیب افراد مختلف با مهارت‌های وبی متفاوت (چون HTML)، متخصصان دامین، فعالان عرصه سازمان‌های غیرسودمحور و کارمندان ساده در کنار هم قرار می‌گیرند. البته بهتر است در این مورد علاوه بر دستورات و راهنمایی‌های آنلاین، دفترچه حدودا ده صفحه‌ای در مورد روند افزودن مطلب به سایت در اختیار همه این افراد قرار دهید. 

  1. عکس مناسبی برای افزودن به سایت آماده کنید. قالب عکس باید JPG, PNG یا GIF باشد.  
  2. از بخش Create Content برای ساختن یک صفحه، story ، مقاله یا گره جدید استفاده کنید.
  3. به تنظیمات بخش عکس بروید.(طبق شکل ۱۱-۷)
  4. روی کلید Choose کلیک کنید تا فایل موردنظر خود را روی کامپیوتر بیابید.
  5. با استفاده از کلید Upload فایل موردنظر را آپلود کنید.
  6. روی کلید Save در پایین صفحه کلیک کنید.

اگر عکس موردنظر آپلود نشده یا کلید Upload را کلیک نکرده‌اید یا کلید Save را. پس از آپلود عکس، کلید Upload به Remove تبدیل می‌شود تا بتوانید عکس آپلودشده را حذف کنید.

حذف عکس

حذف عکس از یک گره در سایت، آن عکس را از وب‌سایت حذف نمی‌کند.

latest Running | Men's Footwear

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)