استفاده دوباره اتوماتیک از ImageFieldها با ImageCache

با استفاده از ImageCache به طور اتوماتیک می‌توانید از بخش‌های تصویری CCK عکس تهیه کنید. ابتدا آن را دانلود کرده، نصب کنید و طبق جداول ۲-۷ و ۳-۷ ماژول‌ها را در ImageAPI و ImageCache فعال کنید. این ابزار شامل پیش‌تنظیمات مختلفی است. با مراجعه به بخش Administer، طراحی سایت، ImageCache ‪(admin/build/imagecache)‬ شما می‌توانید لیست پیش‌تنظیمات خود را مشاهده کرده،‌ طبق شکل ۱۴-۷ مواردی را بدان بیفزایید.

در سمت راست لینک‌هایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند به ویرایش یا حذف این موارد بپردازید. لینک Flush نمونه‌ای از فواید استفاده از ImageCache است. دستور Flush تمام تصاویر تهیه‌شده را حذف می‌کند. 

شکل ۱۴-۷

در شکل ۱۵-۷ شما می‌توانید موارد قابل اضافه‌کردن به لیست پیش‌تنظیمات را مشاهده کنید. طبقشکل ۱۶-۷ پس از انتخاب یک مورد، باید ارزش‌های لازم را تکمیل کنید. همچنین با کلیک‌کردن روی چک‌باکس‌ها می‌توانید مشخص کنید که آیا امکان بزرگ‌نمایی عکس‌ها وجود دارد یا نه(که ممکن است با کاهش کیفیت عکس همراه باشد.)

بهترین راه این است که از عکس‌ها در اندازه‌ای کوچکتر از اندازه واقعی استفاده شود. البته نکته مهم دیگر تغییرندادن زاویه دید عکس‌هاست. در کنار هرمورد توضیحی کوتاه ارائه شده تا از پیامدهای آن اطلاعات کافی داشته باشید. 

شکل ۱۵-۷

شکل ۱۶-۷

جمع‌آوری تمام تکه‌های عکس

گاهی افراد معتقدند کار با دروپال بسیار سخت و دشوار است. شاید آنها از روند انجام کارها در دروپال هراس دارند یا نگران بروز اشتباهات احتمالی هستند. چون روند کار اصلا سخت و پیچیده نیست؛ به عنوان مثال در مورد بخش‌های CCK دیدید که به راحتی می‌توان یک بخش جدید ساخته به سایت اضافه کرد و عکس را درون آن قرار داد. فقط در انتها باید نحوه نمایش تصاویر را ذخیره کنید. با مقایسه شکل‌های ۱۲-۷ و ۱۷-۷ می‌توانید به راحتی مشاهده کنید این پیش‌تنظیمات چه تغییراتی به وجود می‌آورند. البته تصویر را به گره مربوطه هم می توان لینک کرد. 

شکل ۱۷-۷

با تنظیمات کلی این بخش می‌توانید شرایطی به وجود بیاورید که تمام عکس‌های ورودی به وب‌سایت شما با طی مراحل یکسان، در نهایت هماهنگ و هم‌شکل باشند. نکته مثبت دستور Flush این است که شما می‌توانید با یک‌بار نهایی کردن تنظیمات عکس، از ویرایش و تغییر سایر عکس ها خودداری کنید چون دروپال این کار را برای ش‌ما انجام می‌دهد. 

Sports News | Sneaker Release Dates ۲۰۲۱ - Nike, Yeezy, Kobe, LeBron, KD

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)