ساعت هشتم/ مدیریت کاربرها، نقش‌ها و مجوزها

آنچه در این بخش خواهید آموخت:

  • چگونگی استفاده از ساختار امنیتی
  • ایجاد و مدیریت کاربرها، مجوزها و نقش‌ها
  • بیرون‌بردن داده‌های پروفایل کاربر در قالب CSV

مقدمه

در سال ۲۰۰۰ Dries Buytaert و Hans Snijder یک ارتباط بی‌سیم برای به اشتراک‌گذاشتن اتصال اینترنتی ADSL هانس برقرار کردند. پس از فارغ‌التحصیلی، آنها به همراه دوستان‌شان سایت ساده خود را در فضای وب قرار دادند. طبق تاریخچه منتشره در دروپال (drupal.org/node/۷۶۹) اعضای سایت پس از آن در مورد فناوری‌های جدید وب مثل moderation ، ایجاد سندیکا، رتبه‌دهی و distributed authentication (توزیع تاییدشده) به مباحثه پرداختند. درایز این مجموعه را چون روستایی کوچک می‌دید و dorp.org را به عنوان یک دامین به ثبت رساند(دورپ در آلمانی به معنای روستاست). اما این نام با مشکل مواجه شده به drop.org تغییرشکل داد. این سایت خیلی زود به یک محیط آزمایشگاهی برای تست ایده‌ها و نظرات مختلف تبدیل شد. مباحثات مطروحه در سایت گاهی به پیشرفت فناوری خود سایت منجر شد. نرم‌افزار اصلی این سایت در سال ۲۰۰۱ به عنوان Drupal منتشر شد. در طول دهه گذشته، دروپال تغییرات زیادی داشته ولی از ریشه‌های خود جدا نشده است. حالا همان فناوری‌های اولیه به همراه ساختارمحکمی از مطالب منتشرشده توسط کاربران، بلاگ‌ها، نظرات کاربران و forumها در دروپال گنجانده شدند. بخش اعظمی از این تغییرات و پیشرفت‌ها در سایه توسعه شبکه‌های اجتماعی به دست آمده است.

در بخش اول این کتاب شما با پایه‌های دروپال آشنا شدید و در این بخش به ویژگی های مختلف دروپال شامل بلاگ‌ها، خبرنامه‌ها، تقویم‌ها، مباحثه‌ها و تجارت الکترونیک خواهیم پرداخت. تمام این ویژگی‌ها جزو بخش اجتماعی هرسایت محسوب می‌شوند. البته دروپال نیز صاحب ویژگی‌ها و ساختار امنیتی محکمی است تا مشکلی برای سایت به وجود نیاید. بخش امنیتی سایت یکی از بخش‌هایی است که نمی‌توان آن را تغییر داد یا به‌روز کرد(بخش کنترل نسخه نیز

چنین شرایطی دارد). در محیط ناامن هیچ فعالیت اجتماعی مجازی اتفاق نمی‌افتد. در این بخش با ویژگی‌های اجتماعی و ارتباطی دروپال آشنا می‌شوید.

Best Nike Sneakers | Sneakers

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)