شناسایی اجزای امنیتی

دروپال صاحب اجزای امنیتی مختلفی است که شاید هرگز ازآنها استفاده نکنید. مسئله امنیت اولین چیزی است که در زمان طراحی سایت مطرح می‌شود. بنابراین باید وقت کافی بدان اختصاص داد. بدترین کار رسیدگی به بخش امنیت سایت پس از طراحی و آنلاین‌کردن آن است.

سه جزء مهم مدل امنیتی دروپال عبارتند از:

  • نقش‌ها: همانند سایر سیستم‌های امنیتی روز دروپال بر پایه یک مدل امنیتی نقش‌محور طراحی شده است. یعنی به جای اینکه دسترسی افراد خاص به بخش‌های مختلف را کنترل کنیم، شما به ایجاد نقش‌های مختلف می‌پردازید. هرنقش اسم مخصوصی دارد و تا حد خاصی می‌تواند به قسمت‌های مختلف سایت دسترسی داشته باشد. سپس کاربران شما زیرمجموعه نقش‌های مختلف قرار می‌گیرند.
  • کاربران: اکانت‌های کاربری به همراه یک ID و یک کلمه‌عبور ایجاد می‌شوند. دروپال از جدیدترین فناوری محافظت امنیتی کاربران استفاده می‌کند. هرکاربر می‌تواند یک یا چند نقش را بپذیرد. هرکاربر باید یک آدرس ایمیل در اختیار سایت قرار دهد. 
  • مجوزها: تنظیمات حقیقی هرنقش درواقع مجوزهای آن محسوب می‌شود. مجوزها مربوط به بازدید، ویرایش یا حذف مطالب مختلف سایت هستند و دستورات نقش‌های مختلف برای دسترسی به بخش‌های مختلف را کنترل می‌کنند. 

کار با کاربر اصلی

علاوه بر این مکانیسم‌ها یک اکانت به نام کاربر اصلی وجود دارد که همزمان با طراحی سایت دروپالی ایجاد می‌شود. این اکانت حذف نمی‌شود و به تمام قسمت‌های سایت دسترسی دارد. البته شما نباید از آن برای کارهای روزانه خود استفاده کنید. بهتراست یک نقش با امتیازات بالا ایجاد کرده(مثل webmaster) از آن استفاده کنید. 

Authentic Sneakers | Autres

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)