ایجاد تنظیمات ثبت‌نام کاربر

همیشه گفتیم که در دروپال با صرف اندکی وقت می‌توان از صرف وقت و انرژی زیاد در مراحل بعدی جلوگیری کرد. بخش ثبت‌نام اتوماتیک کاربر هم مشمول همین قانون می‌شود.

مطمئن شوید می‌توانید ایمیل ارسال کنید

بخش اعظم مدیریت اتوماتیک کاربرها در دروپال وابسته به ایمیل است. اگر سایت دروپالی شما نمی‌تواند از طریق سرور SMTP ایمیل ارسال کند، این ابزارها فعال نخواهند شد. اغلب هوستینگ‌ها (مخصوصا نوع اشتراکی آنها) امکان ارسال ایمیل را برای کاربران خود فراهم می‌کنند. البته ممکن است هنگام استفاده از شبکه محلی با مشکلاتی در این زمینه مواجه شوید. 

ابتدا قوانین دسترسی را تنظیم کنید تا کاربران شما به خوبی فیلتر شوند. سپس طبق شکل ۷-۸ به تغییر تنظیمات ثبت‌نام در بخش Administer، مدیریت کاربر، تنظیمات کاربر(

D۶: admin/user/settings D۷: admin/settings/user ) بپردازید.  

شکل ۷-۸

مجموعه کلیدهای رادیو در ابتدای این لیست کلید سیستم ثبت‌نام کاربر به شمار می‌آید. شما باید تصمیم بگیرید از کدام‌یک از سه نوع تنظیمات استفاده خواهید کرد:

  • عدم ثبت‌نام عمومی: تمام اکانت‌ها باید توسط مدیران سایت ایجاد شوند.
  • انجام ثبت‌نام عمومی با نیاز به تایید مدیران برای فعال‌شدن اکانت.
  • ثبت‌نام عمومی طبق قوانین دسترسی

برای این کار می‌توانید از نقش کاربر مورداعتماد کمک بگیرید. بدین‌ترتیب ثبت‌نام عمومی برای عضویت در سایت انجام می‌شود سپس یکی از مدیران سایت این کاربرهای جدید را عضو نقش کاربر مورداعتماد می‌کند. برای تایید عضویت ایمیلی به آدرس کاربر ارسال می‌شود تا با تایید وی، اکانت فعال شود. سایر گزینه‌های این صفحه برای شخصی‌سازی سایت و پاسخگویی به سوالات اعضای جدید است. به عنوان مثال خط مشی‌ای که شما برای سایت انتخاب می‌کنید در صفحه ثبت‌نام ثبت می‌شود. همچنین بدین‌ترتیب کاربران سایت مطمئن خواهند شد از مطالب آنها در سایت حفاظت می‌شود. کاربران پس از عضویت می‌توانند برای ارتقای سطح اکانت خود درخواست ارسال کنند. بنابراین در این قسمت باید تمام سوالات احتمالی را پیش‌بینی کنید تا برای همه کاربران سایت پاسخی در اختیار داشته باشید. 

جلب اطمینان کاربران در مورد امنیت سایت

به عنوان مثال شما می‌توانید به کاربران خود اطمینان دهید همیشه می‌توانند کلمه‌عبور خود را عوض کنند و هیچ‌کس به این اطلاعات شخصی دسترسی نخواهد داشت.

همان‌طور که در شکل ۸-۸ مشخص است، در این مرحله باید متن ایمیل ارسالی به کاربران متقاضی عضویت را تهیه کنید. در این پیام می‌توان اطلاعاتی چون نام کاربری را هم گنجاند. 

شکل ۸-۸

آمادگی برای پیام‌های بعدی

هرچند شما می‌توانید از گزینه‌های پیش‌فرض در این صفحه استفاده کنید، اما بهتر است تمام آنها را مطالعه کنید تا با امکانات مختلف مثل مسدودکردن اکانت کاربران آشنا شوید. بدین‌ترتیب می‌توانید نکات ضروری احتمالی پیام‌های ایمیل بعدی را پیش‌بینی کنید. 

در این قسمت هراطلاعات اضافی دیگری که مدنظر داشتید، اضافه کنید. در قسمت پایین صفحه طبق شکل ۹-۸ می‌توانید سایر پیام‌های ایمیلی سایت را نیز تنظیم کنید مثل پیام مخصوص تغییر کلمه‌عبور یا مسدودشدن اکانت کاربر.

در نهایت طبق شکل ۱۰-۸ می توانید تصمیم‌ بگیرید کاربران سایت ازامضای دیجیتالی و آپلود عکس استفاده کنند یا نه. 

شکل ۹-۸ 

شکل ۱۰-۸

bridge media | adidas NMD R۱ FX۶۷۹۴ FX۶۷۹۵ Release Date - nmd legion ink goat costume ideas for boys

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)