استفاده از پروفایل کاربری

ماژول پروفایل کاربری در هسته دروپال موجود است و استفاده از آن اختیاری است. پس از فعال‌کردن آن، طبق شکل ۱۳-۸ بخش جدیدی به نام پروفایل به قسمت مدیریت کاربر اضافه می‌شود.

از آدرس‌های ایمیل تاییدشده کاربران سایت می‌توانید در پایگاه داده ایمیل سایت نیز استفاده کنید. در این صورت باید به کاربران اجازه دهید آدرس ایمیل خود را حذف کنند. البته هرکشور قوانین خاصی درمورد نمایش یا عدم نمایش آدرس ایمیل کاربران سایت دارد. به هرحال بهتر است در این قسمت گزینه حذف آدرس ایمیل را نیز اضافه کنید. 

شکل ۱۳-۸

همان‌طور که در شکل ۱۴-۸ مشخص است، شما می‌توانید کلید حذف(عدم نمایش) آدرس ایمیل را به پروفایل کاربران سایت خود اضافه کنید. 

شکل ۱۴-۸

طبق شکل ۱۵-۸ در قسمت پایین این صفحه تنظیمات بیشتری نیز برای صفحه کاربران وجود دارد. با کلیک‌کردن روی چک‌باکس‌های این قسمت می‌توانید از گزینه‌های مختلف آن استفاده کنید.  

شکل ۱۵-۸

پس از اضافه‌کردن این کلید، کاربرانی که به ویرایش اکانت خود می‌پردازند(با استفاده از گزینه اکانت من از منوی Navigation) می توانند گزینه‌های مختلف این قسمت را طبق شکل ۱۶-۸ مشاهده کنند. 

شکل ۱۶-۸

با ایجاد یک اکانت کاربری جدید این بخش‌ها به وجود می‌آیند، و در صورت تاکید شما، کاربر نمی‌تواند بدون پرکردن این قسمت، اکانت خود را فعال کرده وارد سایت شود. همان‌طور که در شکل ۱۷-۸ کاملا مشخص است صفحه ایجاد اکانت برای مدیران و کاربران عادی یکسان است. 

شکل ۱۷-۸

jordan Sneakers | Nike Shoes

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)