راه‌اندازی بخش طبقه‌بندی

با استفاده از ماژول طبقه‌بندی به کاربران سایت اجازه می‌دهید داده‌های خود در سایت را طبقه بندی کنند. همچنین برخی از ماژول‌های دروپال به این ماژول نیاز دارند مثل Ubercart. این ماژول را باید طبق جدول ۳-۹ فعال کنید. 

با استفاده از این ابزار می‌توانید لغات جدیدی بسازید که شامل اصطلاحاتی است که به طبقه‌بندی مطالب سایت کمک می‌کند. شما می‌توانید از یک اصطلاح در دو گروه مختلف استفاده کنید: به عنوان مثال اصطلاح length در گروه کلمات توضیح کالا و گروه کلمات تشریح عملکرد. برای مدیریت این قسمت می‌توانید به بخش Administer، مدیریت محتوا، طبقه‌بندی مراجعه کنید. در این قسمت می‌توانید در مورد کلمات و اصطلاحات موردنیاز تنظیمات لازم را نهایی کنید. هر کلمه به یک یا چند نوع محتوا در سایت اشاره دارد و معمولا به طور اتوماتیک ایجاد می‌شوند. به عنوان مثال ماژول Forum کلمات Forum را طبق شکل ۵-۹ ایجاد خواهد کرد.

شکل ۵-۹

طبق شکل ۶-۹ کلید بالای صفحه به شما اجازه می‌دهد کلمه جدیدی وارد سیستم کنید.

شکل ۶-۹

در شکل ۷-۹ مشخص است که هرکلمه می‌تواند به یک یا چند گونه خاص محتوا در سایت اشاره داشته باشد. 

شکل ۷-۹ 

البته این نکته به کاربران کمک می‌کند چون کاربران وقتی در جستجوی موضوع خاصی هستند نمی خواهند جستجوی خود را به گونه محتوای خاصی محدود کنند. در صورتی که کاربران نهایی بخواهند چنین محدودیتی را اعمال کنند نیز می‌توانند از جستجوی پیشرفته استفاده کنند. همان‌طور که در شکل ۶-۹مشخص است شما می‌توانید تنظیمات کلمات طبقه‌بندی مطالب سایت را نیز تغییر دهید.

تنظیمات مذکور عبارتند از:

  • برچسب‌ها؛ که به کاربران اجازه می‌دهد مطالب خود را از سایرین متمایز کنند. البته ممکن است کاربران مختلف از برچسب‌های متفاوتی برای اشاره به موضوعی یکسان استفاده کنند. مثل برچسب‌های مشابهی چون انرژی و قدرت. درهنگام ثبت برچسب‌ها باید آنها را با کاما از هم جدا کرد و می‌توان از فاصله در هر برچسب استفاده کرد. البته همه این عملیات منوط به این نکته است که مدیر سایت روی چک‌باکس استفاده از برچسب‌ها کلیک کرده باشد.
  • انتخاب چندگانه؛ که به کاربر اجازه می‌دهد بیش از یک اصطلاح از لیست انتخاب کند.  
  • میزان لازم؛ که نشان می‌دهد هرگره حداقل باید یک اصطلاح از کلمات فهرست‌بندی را به همراه داشته باشد.

اگر به کاربران اجازه استفاده از برچسب‌ها داده نشود، آنها باید اصطلاحی را از لیست سایت انتخاب کنند؛ که این روش بهتری برای حفظ انسجام سایت شماست. طبق شکل ۸-۹ گونه‌های محتوای مربوط به کلمات فهرست‌بندی در لیست قرار می‌گیرد. 

شکل ۸-۹

همان‌طور که در شکل ۹-۹ مشخص است شما همچنین می‌توانید در این لیست اصطلاحات جدید به کلمات فهرست‌بندی اضافه کنید. 

شکل ۹-۹

با استفاده از گزینه‌های پیشرفته، می‌توان زیرگروه‌هایی برای این لیست درنظر گرفت و آن را متنوع‌تر کرد. همچنین بدین‌ترتیب می‌توان از ویژگی see also در سایت استفاده کرد. البته قبل از آن باید ماژول‌های لازم را دانلود کرده نصب کرد. در قسمت پایین گزینه‌های پیشرفته،‌ شما می‌توانید واژه‌های مترادف با اصطلاحات سایت را وارد کنید(درهر سطر یکی). بدین‌ترتیب مشکل تعابیر مختلف (مثل انرژی و قدرت) نیز حل خواهد شد. در شکل ۱۰-۹ مشخص است که اصطلاح دوچرخه به عنوان زیرگروهی از اصطلاح وسایل نقلیه درنظر گرفته شده است. 

شکل ۱۰-۹

این سلسله مراتب مفصل اصطلاحات در شکل ۱۱-۹ کاملا مشخص است. شما همچنین می‌توانید اصطلاحات و زیرگروه‌های آنها را با استفاده از فلش چهارپر جابجا کنید. 

شکل  ۱۱-۹

مجوزها، گونه‌های محتوا و کلمات فهرست‌بندی، همه به یکدیگر وابسته‌اند. به عنوان مثال همان‌طور که در شکل ۱۲-۹ مشاهده می‌کنید، یک کلمه منحصرا به بخش نظرسنجی اختصاص یافته است. در اکثر سایت‌ها، همه کاربران می‌توانند در نظرسنجی‌ها شرکت کنند اما تنها مدیران یا webmasterها می‌توانند به مدیریت و ایجاد این بخش بپردازند. 

شکل ۱۲-۹

دروپال گزینه‌های متفاوتی به شما ارائه می‌کند و انتخاب برعهده شماست تا طبق نیاز سایت خود اقدام کنید. 

best shoes | UK Trainer News & Releases

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)