خلاصه و سوال و جواب

خلاصه

با استفاده از یک وب‌سایت می‌توان مطالب مختلف را با تعداد زیادی از کاربران به اشتراک گذاشت. برچسب‌ها، طبقه‌بندی مطالب و بخش جستجو کاربران را در این مورد یاری می‌دهند. در این بخش با تفاوت جستجو و طبقه‌بندی مطالب آشنا شدید تا پس از ورود مطالب به سایت، به سادگی بتوان آنها را پیدا کرد.

سوال و جواب

سوال: من می‌خواهم از ماژول طبقه‌بندی استفاده کنم، ولی سایت قبلا طراحی شده است. چه کاری لازم است انجام دهم؟

جواب: طبقه‌بندی مطالب موجود نیز کار غیرممکنی نیست. اگر حجم مطالب زیاد نیست، شما می توانید به طوردستی این کار را انجام دهید. یا اینکه می توانید ابتدا هرگروه از گره‌ها را با استفاده از بخش جستجو، بیابید سپس از اصطلاحات طبقه‌بندی برای جداکرددن آنها استفاده کنید. بهترین روش این است که ابتدا سایت را آفلاین کنید سپس به تهیه کپی پشتیبان از آن بپردازید. ماژول‌های خاصی برای این چنین شرایطی طراحی شده است. با جستجوی عبارت به‌روزرسانی توده ابزارهای طبقه‌بندی دروپال، می‌توانید راه‌حل‌های مختلفی بیابید.

سوال: من قبلا با استفاده از منوها به طبقه‌بندی سایت خود پرداخته‌ام. آیا این دوباره‌کاری است؟

جواب: بسیاری از کاربران از طبقه‌بندی مطالب سایت به عنوان روشی موازی با روش ایجاد منوها استفاده می‌کنند. البته منوها قسمت‌های کلی سایت را مشخص می‌کنند و از طبقه‌بندی مطالب برای یافتن سریع جزئیات استفاده می‌شود.

سوال: چطور باید مطمئن شوم از ساختار طبقه‌بندی درستی استفاده کرده‌ام؟

جواب: ساختار ایده‌آل به کاربر اجازه می‌دهد هرمطلبی را به سادگی پیدا کند. شما می‌توانید این ساختار را با مداد روی کاغذ ترسیم کنید تا از سلامت و انسجام آن اطمینان حاصل کنید. البته گاهی کلمات مترادف مشکلاتی در این زمینه به وجود می‌آورند. مثلا گاهی اصطلاحات biodegradeable و biodegradable مترادف درنظر گرفته می‌شوند.

کارگاه

امتحان
  1. تفاوت برچسب‌ها با سایر اصطلاحات طبقه‌بندی مطالب چیست؟
  2. چگونه می‌توان یک فهرست جستجو ایجاد کرد؟
  3. اصطلاحات طبقه‌بندی مرتبط در کجا نمایش داده می‌شوند؟
جواب‌
  1. کاربران درهنگام ورود مطلب به سایت می‌توانند آنها را ایجاد کنند. بنابراین ممکن است برچسب‌های تکراری نیز ایجاد شوند.
  2. شما باید cron یا Poormanscron را برای بازبینی دوره‌ای فعال کرده، تنظیم کنید.
  3. شما می‌توانید این اصطلاحات را در صفحه اصلی دروپال وارد کنید ولی به ماژول‌های مخصوص برای نمایش آنها نیاز دارید.

فعالیت‌ها

هنگام آغاز طراحی سایت، لیستی از اصطلاحات مختلف موردنیاز تهیه کنید. هنگام ایجاد منوها ممکن است مشکلات زیادی برای انتخاب بهترین کلمات به وجود بیاید. بدین‌ترتیب از این کلمات و اصطلاحات می‌توانید در طبقه‌بندی مطالب سایت استفاده کنید. به صورت دوره‌ای به بازبینی لیست اصطلاحات پرداخته نظر دیگران را در این‌باره جویا شوید. چون افراد و اعضای جدید ممکن است دیدگاه‌ها و نظرات نوتری داشته باشند. 

best Running shoes brand | Air Jordan

 

Add Comment

میدان آرژانتین - خیابان وزرا - خیابان شهید رفیعی (۲۰) - پلاک ۱۰ - طبقه ۴ - واحد ۷ و ۸
طراحی سایت با دروپال (وب کاران)